V soutěži Startup VŠE získali studenti CEMS první tři místa, zatím co CEMS VŠE zvítězil v každoroční soutěži o nejlepší Business Project aliance

Soutěž Startup VŠE je organizovaná společně Katedrou podnikání Fakulty podnikohospodářské a xPORT VŠE jednou za semestr. Studentské začínající firmy v ní soutěží o stipendium ve výši 40 000 Kč na podporu inovativního podnikání. Do finále za zimní semestr, které se konalo 14. prosince 2021, se přihlásilo sedm týmů z celé VŠE.

Titul Startup VŠE získal tým SunAware, který řeší negativní dopady na UV záření na dětskou pleť. Prvním vytvořeným produktem je čepice, která upozorní rodiče v případě přílišného vystavení pokožky slunečním paprskům. Druhé místo získal studentský tým TalentSeed, který pracuje na digitálním řešení pro hledání mladých fotbalových talentů. Na třetím místě se umístil tým s projektem City Adventure vyvíjejícím hry pro cestovatele.

Vysoká škola ekonomická v Praze ve spolupráci s korporátním partnerem programu CEMS Plzeňským Prazdrojem a jeho mateřskou společností ASAHI Europe & International vyhrála cenu za CEMS Business Project roku 2021. Každoročně každá ze 34 škol CEMS alliance navrhne jeden vybraný Business Project. Vysoká škola ekonomická vyhrála s projektem „Crowdsourcing for Retail Store Compliance“.

Z Partnerského centra VŠE vítězům gratulujeme.